Ikszelt a Hali a Szolnokkal

Tíz perccel a vége előtt egyenlített – megérdemelten – a Haladás.

Három helyen változtatott Mátyus János a Siófokon 5–1-re diadalmaskodó csapatán: Schimmer Szabolcs, Németh Milán és Jancsó András kerültek be a kezdőbe, Csilus Tamás, Bosnjak Predrag és Kiss Bence pedig a többi kispadossal együtt melegített. Egyértelmű volt a cél: augusztusban hét találkozót játszik a Haladás, megfelelő rotálásra van tehát szükség. Horváth Tibor sípjelére a Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh M. – Tóth D., Holdampf, Szekér, Jancsó – Tóth B., Medgyes összeállítású Haladás kezdte a játékot.

Haladás-Szolnok NB2 mérkőzés
Haladás–Szolnok. Kattintásra galéria nyílik.
Mészáros D. Zsolt
A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Sajnos nem a legjobban. Inkább mi birtokoltuk többet a labdát, a Szolnok térfelén is folyt a játék nagyrészt, de a Novákra fellőtt vendéglehetőségek mindig magukban hordozták a veszélyt. A 17. percben előnybe kerültek a kék-fehérek: Novák Csanád addig térült-fordult Mocsi és Devecseri között, amíg megtalálta a lövőhelyzetet és a rést is a kapuba, ugyanis Verpecz hiába vetődött, nem érte el a labdát, 0–1. A Haladás ezek után is ment előre, több szögletet is elvégeztek a szombathelyiek, de igazi veszélyt nem sikerült kialakítani a vendégkapu előtt. Az első félidő hajrájában két lövéssel vetették észre magukat a mieink: előbb Medgyes szúrta rá a 16-os vonaláról (védett Molnár-Farkas), aztán Németh Milán erőteljes löketét egy szolnoki bekk blokkolta szögletre.

Szünet után sem változott a játék képe, persze egy semleges néző nem érezhette eseménytelennek a találkozót. A Haladás Rácz beállása után lett még aktívabb, több beadás is érkezett általa középre, és a 80. percben érett góllá a szombathelyi mezőnyfölény. Rácz a bal szélről tekert középre, a labda átszállt a vendégkapus fölött, a hosszún pedig Tóth Dávid érkezett és két lépésről fejelte a labdát a jobb felső sarokba, 1–1. A háromezer főnyi közönség űzte-hajtotta az övéit, Tóth Barna és Kiss Bence lövése sem tévesztett sokat, de újabb gólt már nem láthatott a Rohonci út.

Jó iramú mérkőzésen igazságosnak mondható döntetlen született. A Szolnok bátor játékkal rászolgált az egy pontra, de a Haladás sem adta fel hátrányban, így mindkét csapat továbbra is elmondhatja magáról, hogy veretlen 2020-ban.