Így néz ki eddig a Haladás tavasza

Vajon (mikor) folytatódik a bajnokság?

Papíron huszonnyolc forduló ment le eddig a 2019/2020-as NB II-es bajnokságban. A Balmazújváros kizárása miatt a 4. forduló óta csonka a küzdelemsorozat. A Haladás őszét jobb minél előbb elfelejteni, az NB I-ből a nyáron kizuhant csapatunk itt is a kiesőzónába esett vissza. A tavasz azonban csupa pozitívum: Mátyus János érkeztével veretlen a társaság, hét meccsen 15 pontot gyűjtve már 4 egységnyivel elléptek Jagodicsék a kiesőhelytől.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Ezen a hét találkozón 12 gólig jutott a Hali. Tóth-Gábor Kristóf ötször volt eredményes, Tóth Barna kétszer, Medgyes Zoltán, Kiss Bence és Holdampf Gergő egyszer-egyszer. Farkas Balázs neve mellett egy gól szerepel hivatalosan, pedig ugyanis a Csákvár elleni harmadik találatot a játékvezető öngólnak jegyezte fel - ugyanitt megjegyezhetjük, hogy az egyik Tóth-Gábor gól előtt már bent volt a labda Rácz Ferenc szabadrúgása nyomán, ám a játékvezető-asszisztens lemaradt az esetnél, nem jelzett gólt, még szerencse, hogy az ifjú center a hálóba bólintott.

Hali-gólöröm
Mészáros D. Zsolt

A gólpassz-listán Rácz Ferenc és Tóth Dávid áll kettővel, míg egy assziszt szerepel Holdampf, Farkas, Tóth-Gábor, Jagodics Márk, Bosnjak Predrag és Kiss Bence neve mellett. Két alkalommal az ellenféltől érkezett a Hali-gólt jelentő labda.

A szerzett gólok közül négy született fejesből, egy büntetőből, egy 16-oson kívüli lövésből, még hat a büntetőterületen belüli lövésből. Az 1-15. perc között és a 16-30. perc között 2-2, a 31-45. perc között egy Hali-gólt láthattunk. Egyszer betaláltunk az első félidő hajrájában is. A leghatékonyabb periódusunk a 46-60. perc (3 gól), a 61-75. perc között egyszer, a 76-90. perc között kétszer örülhettünk.

Csak három gólt kapott Verpecz István. Egyszer szabadrúgás után (a 90. percet követően), kétszer pedig akcióból: a meccs első, és utolsó hivatalos negyedórájában.

15 sárga lapot kaptunk a hét meccsen, ez átlagban alig több mint kettő. Jagodics Márk háromszor, Bosnjak, Holdampf és Szekér Ádám kétszer-kétszer, míg Tóth Barna, Medgyes Zoltán, Devecseri Szilárd, Rácz Ferenc és Németh Milán egyszer-egyszer sárgult be.

Verpecz István, Bosnjak Predrag és Jagodics Márk egy percet sem hiányzott, míg Kiss Bence és Tóth-Gábor Kristóf mondhatja még el magáról, hogy mind a hét találkozón pályára lépett. Farkas Balázs az első tavaszi fordulóban még nem volt a Haladás játékosa, de azóta mind a hat bajnokin szerepelt. Egyszer hiányzott Holdampf Gergő, Tóth Dávid, Devecseri Szilárd, Jancsó András és Szekér Ádám.

Hogy legközelebb mikor láthatjuk a zöld-fehéreket, az kérdéses. Hiányzik a Rohonci út, maga a meccs, a tábor által keltett hangulat, a fű illata.