Felkészülési meccset játszott a Hali a Zetével

Szombathelyi Haladás – Zalaegerszegi TE FC 1–2 (0–1)

Támogatom

Haladás: Verpecz (Simon B., 46.) – Csilus, Mocsi, Devecseri – Tóth D. (Farkas B., 54.), Holdampf, Jancsó (Schuszter, 46.), Horváth O., Bosnjak (Doktorics, 35.) – Tóth B. (Tóth M., 46.), Rácz. Vezetőedző: Mátyus János.

ZTE: Gyurján (Köcse, 53.) – Szalai D. (Tanaszin, 46.), Szépe, Bobál D. (Zivko, 61.), Bedi (Semedo, 61.)– Sankovic (Lesjak, 46.), Tajti (Kun, 61.), Vass P. (Favorov, 61.) – Koszta, Dragóner (Zimonyi, 46.), Kovács B. Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerző: Vass P. (33. 0–1), Kun (61., 0–2), Farkas B. (90., 11-esből, 1–2)

Első alkalommal került sor Szombathely–Zalaegerszeg mérkőzésre a 2017 őszén átadott Haladás Sportkomplexumban, sajnos nézők nélkül. A felkészülési találkozót zárt kapuk mögött rendezték meg. A Haliból Németh Milán, Schimmer Szabolcs, Rózsa Dániel, Németh Márió, Kiss Bence és Szalay Szabolcs nem szerepelt.

A mieink kezdtek aktívabban, Gyurjánnak többször is közbe kellett avatkoznia. A félidő közepén áttevődött a játék a Haladás térfelére: előbb Vass Patrik talált a kapuba – igaz, lesről, így érvénytelenítette azt a játékvezető – majd Dragóner lövése suhant el keresztben. A 33. percben megszerezte a vezetést a ZTE: Kovács Barnabás életerős, 24 méteres lövését Verpecz bravúrral ütötte ki, a lecsorgóra azonban Vass Patrik reagált a leggyorsabban és a bal kapufa mellett a hálóba lőtt, 0–1. A 41. percben Rácz beadását Tóth Barna fejelte a felső lécre.

Szünetben mindkét oldal cserélt, de a jó iram egy darabig így is megmaradt. Az 54. percben Koszta Márk tette le a labdát szabadrúgáshoz a 16-os bal csücskénél és ballal nem sokkal tekert a rövid felső sarok mellé. A 61. percben a csereként beállt Kun elé került a labda a büntetőterület szélén, aki kilőtte a hosszú alsót, 0–2. Gyors akciókkal került közel a ZTE a Haladás kapujához, előbbi Zimonyi emelt nem sokkal fölé, majd Koszta helyezétnél védett nagyot Simon Barnabás. A 73. percben Favorov tekert el egy szabadrúgást remekül a sorfal felett, de Simon megfogta a jobb sarokba tartó löketet. Az utolsó percben Farkas Balázs értékesített egy jogos tizenegyest, kialakítva az 1–2-es végeredményt.