Szoros meccsen kapott ki a Haladás

A legjobb 8 közé jutásért lépett pályára szerda este a Szombathelyi Haladás. Az ellenfél a Budapest Honvéd volt, a helyszín pedig a piros-feketék egyik ideiglenes otthona, az Illovszky Stadion. Utóbbi már nem ismeretlen a Haladás számára sem: ősszel már játszottak itt a vasiak. Akkor sérült meg Rózsa Dániel, akkor kapta sorra a büntetőket a Vasas, és győzték le 3–2-re a szombathelyieket.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Mátyus János a Gyurján – Tóth D., Jagodics, Németh M., Bosnjak – Schuszter, Holdampf, Szekér, Jancsó, Rácz – Szalay tizenegyet küldte ki a remekül felkészített pályára. Természetesen voltak Haladás-drukkerek is a meccsen, nem megfeleldkezdve arról – egyik tábor részéről sem – hogy már-már legendás a két szurkolóhad barátsága. Ez több rigmusban is megnyilvánult.

A Honvéd nem spórolt a meccsre: csak négy (született) magyar kezdett. Giuseppe Sannino a Tujvel – Mezghrani, Kálnoki-Kis, Kamber, Niba, Kukoc – Gazdag, Nagy, Banó-Szabó – Lanzafame, George csapatot kezdette.

Bátran kezdett a Haladás, változatos volt a meccs: a 7. percben Szalay bal alsó sarokba tartó lövésénél védett nagyot Tujvel. Hamar jött a válasz: Lanzafame a rövid sarokra célzott, de Gyurján is résen volt, és szögletre ütötte a labdát. A kispesti szabadrúgások és beadások mindig rejtettek veszélyt magukban. A labdaszerzéseink után keveset kerestük Szalayt és Ráczot, ezért nem tudtunk támadást építeni. A 43. percben Tóth D. szabadrúgása Ráczot találta meg, aki egy csellel tisztára játszotta magát, de a beadása nem talált fehérmezest. A labdát azonban visszaszereztük, Szalay 25 méteres lövését könnyedén fogta Tujvel.

Az első félidőben elsősorban a Honvéd bal oldala: Kukoc és Lanzafame adott nagy feladatot a mieinknek, de nagyrészt sikerrel oldották meg ezt a szombathelyiek. Szünetre 0–0-ával mentek a csapatok.

A második játékrészre egyet változtatott Mátyus János: az U18-as válogatott összetartásról érkező Szaaly Szabolcs helyére Tóth-Gábor Kristóf állt be.

Az 51. percben a második Lanzafame-Gyurján párharcot is a kapusunk nyerte: a 9 méteres bal lábas kapáslövésnél nagyot fogott a kapusunk. Szögletekig jutott a Haladás (55. perc), de igazi veszélyt nem tudtunk teremteni a Honvéd-kapu előtt. Egy középpályán eladott labda viszont Honvéd-gólt eredményezett: a bal oldalon indult a kispesti akció, aminek végén Kukoc kilőtte a hosszú alsót, 1–0.

Mátyus János Farkas Balázst is bedobta a csatába (66. perc), ebben a periódusban úgy tűnt, hogy a Honvéd elégedett az egygólos előnnyel, egy picit többet volt nálunk a labda, de helyzetig nem jutottunk el. A Hali-táborra ma sem lehetett panasz, emellett természetesen a Honvéd-szektorból is érkezett Hali-biztató, illetve ZTE-becsmérlő rigmus...

A 86. percben Bosnjak eresztett meg váratlanul egy lövést, ami nem sokkal kerülte el a rövid felső sarkot. A Honvéd visszavett valamelyest a tempójából, a Haladás azonban erővel bírta az iramot a teljes mérkőzésen.

A Honvéd rászolgált a győzelemre, többet tettek a támadóharmadban, mint mi. A mérkőzést lefújása után Jagodics Márk és Kálnoki-Kis Dávid kapott piros lapot egy kis kakaskodásért.