Tizenegyest hibázott a Haladás, így egy pontot szerzett

Jobb volt ellenfelénél a szombathelyi együttes, de nem sikerült még büntetőből sem kapuba találni.

A somogyi mérkőzésre ismét két fiatalt: Szalay és Szekért állított a kezdőbe Mátyus János, valamint ott volt a kivonuláskor Németh Márió is, aki legutóbb 10 hónapja játszott a Haladásban tétmeccset. Így a zöld-fehérek Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Mi. – Csilus, Németh Má., Holdampf, Szekér, Bosnjak – Szalay tizeneggyel ugrottak neki a Kaposvár elleni találkozónak. A Rákóczi nagyon fogadkozott a meccs előtt, hiszen még nem nyertek ebben a bajnokságban, talán egy kicsit Waltner Róbert érdekében is játszhattak a hazaiak.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Az első félidőben inkább a mezőnyjátékot láthatott a százfős Haladás-tábor. A hajrában voltunk aktívabbak, meg fordulás után is, de igazán nagyot nem kellett védenie a kaposvári kapusnak. Egy óra elteltével magához tért a Rákóczi, egy kicsit ebben a periódusban ők birtokolták többet a labdát, de azon kívül, hogy Verpecznek 2-3 beadásra kellett kilépnie, izgulnivalónk hátul nem volt. A 83. percben egy kezezést miatt jogos büntetőhöz jutottunk. A csereként beállt Tóth Barna nagy erővel a felső lécet találta telibe, így meg kellett elégednie az egy ponttal a Halinak.

Nem volt bennünk igazán átütő erő, de a hajrában mégis adódott lehetőség a győzelem megszerzése, ami ezúttal elmaradt. A nagyon sűrű mezőnyben a nyolcadik helyen állunk, így vonul kéthetes szünetre az NB II mezőnye.