Kiesett a Magyar Kupából a Haladás

A Kisvárda 1–0-ra győzte le a szombathelyieket.
-----

A meccs előtt kiderült, hogy van esély a Haladás–Zalaegerszeg kupacsatára, ugyanis a kora délutáni találkozón a ZTE hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a Budapest Honvéd együttesét. A Haladás Rózsa – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Mi. – Kállai, Kiss B., Csilus, Holdampf, Bosnjak – Jancsó összetételben kezdte a meccset. A vendégeknél a szombathelyi nevelésű Dombó Dávid mellett még két magyar volt a kezdőben. Külön pikantériája volt a találkozónak az, hogy a Kisvárda edzője az a Supka Attila, aki 2019 őszén – miután a Hali az NB II kiesőjelölt csapatai közé süllyedt – úgy távozott, hogy még fel is jelentette a szombathelyi klubot.

Haladás Kisvárda NB2
Kattintson a további képekért!
Mészáros D. Zsolt

Kifejezetten jó, tavaszias időben kezdődött a találkozó, ahol egyenrangú csapatok találkoztak. Kiss Bence 18 méteres szabadrúgásánál szisszenhettünk fel először, de Dombónak nem kellett közbeavatkoznia. A 25. percben egy előrevágott labdát Navratil szelídített meg a 16-osunkon. Háttal állt a kapunknak, de addig tolatott, amig Németh Milán szorításában helyzetet alakított ki magának, és 11 méterről, jobbról laposan a hosszú sarokba lőtt, 0–1. Szünetig nem is történt változás az eredményben.

A defenzív összeállításon két helyen változtatott a pihenő alatt a vezetőedző: Jancsó András és Schimmer Szabolcs helyett Debreceni Zalán és Dragóner Filip érkeztek. Igazán nem tudtuk magunkhoz ragadni a kezdeményezést, magabiztosan játszott előnye tudatában a Kisvárda. A 66. percben kényszerű cserét hajtott végre a Hali: Devecseri Szilárdot hordágyon vitték le egy ütközés után, nem sokkal később pedig Csilus Tamás is kénytelen volt elhagyni a játékteret, szintén sérülés miatt.

A 76. percben óriási lehetőséget alakított – és sajnos hagyott is – ki a Haladás: Dragóner lépett meg a védőjétől, ám Dombó remek ütemben jött ki a kapujából, és úgy kapott bele a lövésbe, hogy a labdát szögletre tudta paskolni.

Próbálta beszorítani a vendégeket a Hali, de gólt nem tudott szerezni a zöld-fehér csapat, így a Kisvárda jutott a MOL Magyar Kupa legjobb 8 együttese közé.