Kikapott Ajkán a Haladás

Egyetlen hiba döntött, hiába játszott sokkal jobban a Haladás.
-----

A tiszta feketében szereplő Szombathelyi Haladás Verpecz – Schimmer, Devecseri, Bosnjak, Németh Mi. – Kállai, Holdampf, Kiss B., Csilus, Doktorics – Dragóner tizeneggyel kezdett Ajkán.

A hazaiak a múlt hétvégén nem játszottak, előtte szerdán viszont igen: a kupafordulóban a Mezőkövesdet fogadták, és annak a meccsnek a nyomai bizony még ma is meglátszódtak a játéktéren.

A Hali birtokolta többet a labdát az egész első félidőben, de ez nem járt együtt szombathelyi góllal. Egy hiba azonban sokba került a mieinknek a 20. percben: a jobb oldali védelmünket forgatta meg Soltész, a középre adott labda ide-oda pattogott, leggyorsabban pedig Csizmadia reagált, és 13 méterről nagy erővel a kapu jobb felébe bombázott, 1–0. A gól után sem változott a játék képe. Az Ajka térfelén zajlott a meccs, szögletekig eljutottunk, de igazi veszélyt nem tudtunk jelenteni a hazaiak kapujára.

A játék képe hasonló maradt a második félidőre is. A Haliban érkezett Rácz Ferenc, majd Németh Márió is: a labdabirtoklási fölény megmaradt, de az ajkai kapuhoz nem tudtunk közelebb kerülni. Tulajdonképpen hasonló volt a forgatókönyv, mint az őszi mérkőzésen – a Rohonci úton is inkább a vendégek játszottak jobban – mint ahogy ma mi – és akkor is a hazai együttes nyert 1–0-ra. Sok idő nincsen a kesergésre, szerdán már a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc közé jutásért játszik a Haladás, az ellenfél a Kisvárda lesz.