Kikapott Lafnitzban a Haladás

Jurij Habovda megsérült, a gólunkat Tóth Dávid lőtte.

Ahogy arról a beharangozóban beszámoltunk: az SV Lafnitz elleni mai találkozón még Desits Szilárd irányított a padról, az új vezetőedző, Supka Attila a nézőtérről követte az eseményeket. A zöld-fehérek az osztrák másodosztályú ellenfél otthonában a Rózsa – Habovda, Jancsó, Németh Mi., Bosnjak – Kiss B., Németh Má., Holdampf – Tóth-Gábor, Gaál, Medgyes tizeneggyel kezdett. Minden bizonnyal, és az eddigi edzőmérkőzések képe alapján ez lehet a Haladás alapcsapata az NB II-ben, egyedül Jagodics Márk "maradt ki". A 15. percben máris cserélni kényszerültek a vasiak: Habovda rúgott össze egy hazai játékossal, és rövid ápolás után nem folytatta a játékot, Tóth Dávid jött a helyére. Ha már ott volt a jobb-bekk, hét perc múlva be is talált: 14 méterről lőtt a bal felsőbe a kapufa segítségével, 0–1.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Helyzet volt mindkét oldalon, az osztrákok hozták a sokfutásos játékukat, míg mi inkább szerettük volna megbecsülni a labdát. Az első félidő hajrájában Lichtenberger talált a kapunkba, de még egy védőn is megpattant a játékszer. Szünetre 1–1-gyel mentek a csapatok.

Fordulás után a Gyurján – Tóth D. Jagodics M., Tamás, Füleki – Kovalovszki, Tóth Ma., Nyári – Pinte, Petró, Illés (Doktorics, 61. Szekér, 75.) csapat játszott, ekkor már fölényt tudott kialakítani a kelet-stájer együttes. Gyurján többször is bravúrt mutatott be, ám a 84. percben egy erősen lesgyanús körülmények között esett Pisacic-góllal végül a hazaiak 2–1-re nyertek.

A mérkőzést követően Desits Szilárd kiemelte, hogy az első játékrészben jó iramú, helyenként megfelelő színvonalú találkozót játszottunk, nagyon jó első félidőt produkáltunk. Ám fordulás után a kevesebbet cserélő, minőségibb kerettel rendelkező hazaiak ki tudták harcolni a győzelmet csapata felett, akiknek a hozzáállására nem lehetett panasz. Folytatás hétfőn, immáron Supka Attila vezetésével.