Már az első félidőben eldöntötte a Haladás

Bő negyedóra alatt már hárommal vezetettek a Mátyus-fiúk.

SZOMBATHELYI HALADÁS - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC  4-0 (4-0)

Haladás: Verpecz - Mocsi, Bosnjak (Rácz 65.) , Schimmer (Jancsó 46.), Németh Mi., Kiss, Debreceni, Holdampf (Schuszter 77.), Kállai, Dragoner (Németh Má. 71.) ,Tóth (Doktorics 46.) Vezetőedző: Mátyus János

Kaposvár: Pogacsics - Lakatos (Dvorschák 46.) , Nagy J. (Farkas 46.) , Erdei, Andric (Bartos 73.), Ur, Zólyomi (Balog 46.) ,Szarka (Bidzilya 46.) , Gál, Nagy T., Balázs Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerzők: Tóth 4., Kiss 2 (4., 17.), Dragóner 38.

Nincsen megállás, futószalagon játssza mérkőzéseit a Szombathelyi Haladás. Hullámvölgybe kerültek a zöld-fehérek: a múlt héten 1–0-ra kikaptak Ajkán, majd hétközben – MOL Magyar Kupa-találkozón – a Kisvárda is győzni tudott a Rohonci úton, szintén 1–0-ra. Ráadásul súlyos sérülések miatt két meghatározó játékosát is elveszítette a Hali. Devecseri Szilárdot már meg is műtötték – visszatérése szeptemberre prognosztizálható, míg Csilus Tamás combizom-sérülése miatt néhány hétre dőlt ki.

Félelmetes első perceket produkált a Haladás. Egy előrevágott labdát Tóth Milán vett át a 16-oson belül. Lefordult a védőjéről, aki lerántotta, ám a játékvezető sípja néma maradt. A Hali ifjú csatára felpattant, balra elvezette a labdát, majd kisodródva az ötös sarkáról a hosszú alsóba lőtt, 1–0.

A 7. percben egy bal oldali akciót láthattunk: Bosnjak a középen érkező Kisshez passzolt, aki a 16-os vonaláról kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–0. A 17. percben egy kavarodás utáni kezezés következtében 11-eshez jutott a Hali. Kiss Bence állt a labda mögé: magabiztosan jobbal a jobb felső sarokba lőtt, 3–0.

Nem állt le a Haladás, jöttek a szögletek és a helyzetek ezek után is. Bő fél óra után kijjebb merészkedett a Kaposvár, és ezt meg is büntette a Hali. A 38. percben egy labdaszerzés után Kiss Bence vezette fel a játékszert, jól tálalt a balján érkező Dragónerhez, aki a 16-oson belülre lépve jobbal a hosszú felső sarokba tekert, 4–0. Szépségdíjas találat volt!

Katt a galériáért.

Haladás-Kaposvár
Mészáros D. Zsolt

Fordulás után Tóth és Schimmer helyett Doktorics és Jancsó érkeztek, de az iramra továbbra sem lehetett panasz. Dragóner kétszer is helyzetbe került, Debreceni nem sokkal fejelt fölé, míg amikor a mi védelmünket játszották át a kaposváriak, akkor a jobb oldali kapufa segített ki bennünket. Ezek után valamelyest visszavettek a fiúk: a tempó megmaradt, de a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A 81. percben Kállai előtt adódott lehetőség, de éles szögből nem tudta átemelni a kaposvári kapust, míg a 85. percben a vendégek megint eltalálták a jobb oldali kapufát.

A Haladás megalkuvást nem tűrő első félidei támadójátékának köszönhetően teljesen megérdemelten győzött ilyen arányban is.