Nem jött össze a Haladásnak a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé jutás

Csaknem 7 ezer néző előtt a vendég ZTE nyert Szombathelyen 2-1-re.

Rohonci út, 6786 néző, vezette: Bogár Gergő (Szert Balázs, Georgiu Theodorus)

Szombathelyi Haladás: Pálfi – Nyíri (Ene 63.), Csonka, Jagodics, Bosnjak (Beronja 72.) – Horváth, Zvekanov, Rácz (Katona 87.), Doktorics – Csernik (Mohos 87.), Pintér (Simut 63.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

ZTE: Dombó – Huszti (Todorovszki 73.), Csóka, Evangelou, Bedi – Meshack, Croizet, Szendrei, Sankovic (Sajbán 61.) - Mance (Németh 89.), Szalay (Soltész 61.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Góllövők: Horváth R. (25.), illetve Meshack (16.), Croizet (21.)

Kiállítva: Horváth R. (83.), illetve Meshack (84.)

Haladás - Zalaegerszeg futball NB2
Mészáros D. Zsolt

Házigazdaként a Haladás igyekezett iramot diktálni, volt egy veszélyes fejese is, mégis, a 12. percben Mance előtt adódott lehetőség, de fölé lőtt, aztán négy perc múlva Croizet a kezdőkörből ugratta ki Meshack-ot, aki lefutotta őrzőjét, a kapussal szemben a cselt is megcsinálta és 8 méterről ballal lőtt a jobb sarokba, 0-1 – tudósít a zaol.hu.

A 21. percben a Haladás ígéretes támadása után Mance és Croizet játszott össze, ezúttal a francia játékos lépett ki középen, és 16 méterről higgadtan, laposan gurított Pálfi mellett a kapuba, 0-2. Sokan gondolták, hogy vége a meccsnek, de nem a Haladás.

A 26. percben addig várt a felszabadítással a ZTE védelme, hogy Horváth Rajmundhoz került a labda, aki befele cselezve, középről, 10 méterről szépen lőtt a bal sarokba, 1-2. A kapott gól ellenére a ZTE azért kézben tartotta a meccset, aztán egy VAR-vizsgálat borzolta fel a kedélyeket, hiszen a Haladás javára mégsem ítéltek büntetőt.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben, a Haladás határozottan kezdte a második 45 percet, a Haladás támadott, és az 59. percben Pintér lövésébe az utolsó pillanatban ért bele egy láb és pattant szögletre. Idővel aztán a ZTE újra kézbe vette az irányítást, az élvonalbeli rutin sokat jelentett, de nem tudott egyértelműen a Haladás fölé kerekedni.

Ami csak amiatt volt érdekes, hiszen az idő fogyott, és egy hazai találat újra alapjaiban változtatta volna meg a forgatókönyvet. A hajrában második sárga lappal kiállították a hazai gólszerző Horváth Rajmundot, de egy perc múlva Meshack-nál szakadt el a cérna. Előbb bemutatott a hazai tábornak, majd azzal a lendülettel hátulról felvágta Csonkát, ami meg egyből pirosat ért.

Ez már a fegyelmezetlenség kategóriájába tartozott, ráadásul egy olyan meccsen, ami még korántsem volt lefutva. A 93. percben Dombónak kellett lábbal szögletre mentenie, és ez lett a találkozó utolsó momentuma is.