Nyert a Haladás Ausztriában

Fizetés, gól, győzelem.

Az orosz Krasznodar II. csapata ellen lépett pályára a stájerországi Stöchauban a Szombathelyi Haladás. Gaál Bálint a második félidőn elején talált be, így 1–0-ra nyert a zöld-fehér csapat.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Tamás László továbbra sem 100%-os, Jurij Habovda pedig pihenőt kapott erre a találkozóra.

Desits Szilárd a Rózsa – Tóth D., Jancsó, Néméth Mi., Bosjnak – Kiss B., Holdampf, Nyári – Medgyes, Gaál, Pinte összeállítással kezdett. A meccs elején mindkét kapu előtt adódott egy-egy lehetőség. A 7. percben Medgyes a jobb szélről álompasszt kanyarított középre, Gaál azonban elügyetlenkedte a lehetőséget. Két perc múlva az oroszok nigériai centere, Olungha lövésénél nagyot hárított Rózsa. Inkább a fizikálisan remekül felkészített oroszok voltak fölényben, mi az első félidőben inkább gyors passzokkal próbáltuk az ő középpályájukat átjátszani. A 4-3-3-as felállásban a támadószekcióban Medgyes és Pinte többször is megcserélte a pozícióját, de igazi helyzetet nem tudtunk kialakítani. A 37. percben eltolódott a védelmünk, ám Vorotyinov lövésébe önfeláldozóan vetődött bele Tóth Dávid, így szögletre vágódott a labda.

A szünetben Németh Mi., Kiss B., és Pinte helyett Jagodics, Németh Má. és Tóth-Gábor érkezett. Letámadásból született meg 2019 nyarának első Hali-gólja. A 47. percben Gaál zavarta a jobb-bekket és a kapust: a védő röviden adott haza, Gaál Bálint lecsapott rá, és átpöckölte a Adamovot, 0–1. A 63. perctől sokat cserélt a Hali vezetőedzője, így ekkortól a Rózsa – Tóth D. (Szekér Á., 81.), Jagodics, Jancsó, Füleki – Holdampf (Tóth Ma., 68.), Németh Má. (Bokor, 85.), Nyári (Kovalovszki, 68.) – Tóth-Gábor, Gaál (Illés, 76.; Doktorics, 81.), Petró csapat szerepelt. A Krasznodar próbált jönni előre, de jól védekezett a védelem, ám a kontráinknál hibáztunk az utolsó-utolsó előtti passzoknál. Újabb gól nem született, így harmadik felkészülési mérkőzésen az első találatát, és ezzel együtt az első győzelmét is megszerezte a ma délelőtt egy havi fizetést is kapó csapat.

Desits Szilárd a mérkőzés után így nyilatkozott: A rendkívül masszív orosz együttes ellen az első félidőben egy 4-3-3-as felállásban játszottunk. A mérkőzésnek ebben a periódusában inkább a védekezéssel lehettem elégedettebb, a helyzetkihasználásunk továbbra sem volt megfelelő. Bízom benne, hogy sokat lendít a csapaton a megszerzett gól és győzelem. A találkozó remekül illett a felkészülésbe: erős csapat ellen tudtunk nyerni. Örülök a győzelemnek, de dolgozni kell tovább keményen!

Folytatás jövő héten pénteken, Lafnitzban.