Felcsútot is megverte a Haladás

Jó játékkal, Guzmics és Radó góljával idegenben nyert a csapat, továbbra is esélyesek vagyunk a dobogóra.
-----

Értékes győzelmet szerzett a Haladás a 23. forduló nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia otthonában. Jól kezdtük a meccset, helyzeteink voltak, Tóth Péter és Halmosi is gólt szerezhetett volna, végül azonban Guzmics egy szögletet követően juttatta előnyhöz a csapatot.

Izgalmasra sikerült az első félidő hajrája, előbb nem kaptunk meg egy jogos 11-est, majd a kontrából Czvitkovics lőtt gyönyörű gólt, egy perccel később pedig már ismét mi örülhettünk, hiszen Radó András újra vezetést szerzett.

A második félidőben sokáig gyűrték egymást a csapatok, a Puskás emberhátrányba is került, ennek ellenére mindent elkövetett az egyenlítésért. A mérkőzés hőse végül Nagy Gábor lett, aki a 94. percben egy gólba tartó labdát fejelt ki a kapu torkából.

A Haladásnak ezzel a győzelemmel reális esélye maradt a dobogó elérésére.

Puskás Akadémia FC - Szombathelyi Haladás
Néha kemény ütközések is voltak
VB

90+4 perc: Véget ért a mérkőzés. Teljesen megérdemelten nyert a Haladás.

90+3 perc: Egy bal oldali Puskás szöglet után az egyik hazai játékos kapura fejelt, Rózsa már verve volt, Nagy Gábor a gólvonalról tisztázott! Ezt megúsztuk.

90+2 perc: Bal oldalról indított kontrát a Felcsút, aztán Lecse emelgetett a 16-oson belül, majd Szekereshez továbbított, aki nagy helyzetben mellé lőtt.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás. Az utolsó cserénk: Halmosi helyett Medgyes.

83. perc: Iszlai adott remek passzt a megiramodó Halmosinak, aki betört a 16-oson belülre, majd laposan centikkel mellé gurított.

81. perc: Bosnjak passza után Nagy lőtt 17 méterről, lapos lövését Hajdúch fogta.

76. perc: Radó csapott le egy labdára az ellenfél 16-osán belül, majd kapura tekert, mellé.

75. perc: Lorentz is besárgult, Radót faultolta. Radó tekerte át a szabadrúgást balról a jobb oldalra, Tóth éles szögből fejelt, Hajdúch könnyedén fogta, amúgy is mellé ment volna.

73. perc: Az utolsó hazai csere: Tischler is lejön, Tóth I. Balázs kap lehetőséget.

72. perc: Gallardo váltotta Szakályt.

71. perc: Tóth II. Balázs csúnyán letalpalta Szakály Attila legérzékenyebb pontját, egyből villant is a piros lap!

67. perc: Polonkai jön le, Denkovics állt be.

64. perc : Radó kapott remek indítást, megverte védőjét, betört a 16-oson belülre, majd a kifutó Hajdúch fölött átemelte a labdát, amely fölé szállt. Óriási helyzet volt ez is!

57. perc: Szakály lőtt messziről, "stadionbú ki".

54. perc: Gyurján-Radó-Gyurján volt a labda útja, a kényszerítő végén a szünetben beálló szélső tekert kapura, Hajdúchnak nem okozott gondot.

52. perc: Czvitkovics próbálkozott messziről, Rózsa könnyedén fogta.

46. perc: A Felcsút kezdte a második félidőt. A Haladás kettőt is cserélt: Németh helyett Gyurján, Simon helyett pedig Szakály folytatja.

45. perc: Vége az első félidőnek. A Haladás megérdemelten vezet.

43. perc: Radó rögtön a középkezdés után válaszolt! Németh fejelt Radóhoz, aki egy csellel elfektette védőjét, majd ballal a jobb alsó sarokba gurított. 1-2

42. perc: Czvitkovics 25 méteres bombájával kiegyenlített a Puskás. A Felcsút középpályása kipókhálózta a bal felsőt. Védhetetlen volt. 1-1

41. perc: Halmosit elkaszálta Hajdúch a 16-oson belül, egyértelmű 11-est nem adott meg Vad II. játékvezető a Haladásnak!!!

33. perc: Nagy Gábor bal oldali szögletét Guzmics a kapu bal oldalába fejelte. Hajdúch ugyan kijött a kapujából, de ezt rendesen benézte. 0-1

Guzmics fejesével szereztünk vezetést
VB

29. perc: Szakály lőtt jobbról, 18 méterről, Rózsa védett, és szögletre ütötte a labdát.

22. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Tóth Péter - senkitől sem zavartatva - fejelte kapura 5 méterről. Centikkel fölé. Újabb nagy helyzet!

19. perc: Iszlai adott szenzációs labdát a lesre játszó védők között kilépő Radónak, aki 16 méterről, szemből a kifutó Hajdúch mellett a kapu mellé pörgetett. Óriási helyzet volt! Hamosi sárga lapot kapott reklamálásért.

15. perc: Simon Ádám megsérült, az oldalvonal mellett kellett ápolni. Egyelőre tudja folytatni a játékot.

11. perc: Czvitkovics lőtt kapura egy szabadrúgást szemből, a labda átjutott a sorfalon, Rózsa azonban letérdelt, és fogta.

4. perc: Nagy Gábor jobb oldali beadására Halmosi érkezett a hosszún, védője szorításában kapura tudta tenni, de erőtlenül, így Hajdúch könnyedén fogta.

2. perc: Iszlai adta el könnyelműen a labdát, a kontra után Szakály adott be jobbról, Fehér pedig fejbe lőtte Simont.

1. perc: A Hali kezdte a meccset.

Picit szeles, de jó idő van Fehérváron. Egyelőre körülbelül 150-200 néző van a stadionban. Ebből 10 szombathelyi.

A Haladás tiszta fehérben, a Puskás tiszta kékben játszik.

A találkozót Vad II. István vezeti, két segítője Farkas Balázs és Varga Gábor lesznek. A gólbírók: Solymosi Péter, Radványi Ádám, tartalék játékvezető: Horváth Zoltán, játékvezető ellenőr: Vágner László, az MLSZ-ellenőr a Haladás korábbi technikai vezetője, Nagy László.