Öt gólt rúgva nyert Siófokon a Haladás

Medgyes Zoltán duplázott, de Tóth Dávid, Jancsó András és Rácz Ferenc is betalált.

Mátyus János a Verpecz – Csilus, Mocsi, Devecseri – Tóth D., Szekér, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Tóth B., Medgyes tizenegyet küldte pályára a Balaton-partján. Nagy melegben kezdődött a találkozó: a vendégtábor megtelt a tiszta fehérben érkező Hali-drukkerekkel, de a főlelátón is szurkoltak a vasiaknak három-négy tucatnyian. Medgyes Zoltán helyzeteivel kezdődött a találkozó. Tíz perc elteltével Tóth Barna csúsztatása után ollózott, majd egy szöglet után a hosszún egyedül találta egy labda, de négyméteres lövését a gólvonalon védte Hutvágner. A 14. percben a siófoki hálóőr is tehetetlennek bizonyult: a Hali-támadás során a 16-os előtt bóklászó Medgyes elé került a játékszer, aki 20 méterről a jobb alsóba lőtt, 0–1. Valóban sarokra ment a labda, de úgy tűnt, el kellett volna érnie a hazaiak kapusának. Hat perc múlva már kétgólos volt az előnyünk: Bosnjak végzett el villámgyorsan egy kezezés miatt megítélt szabadrúgást a bal szélen. Medgyes volt a címzett, aki visszagurított Kiss Bencének, ő pedig a 16-os bal sarkáról a hosszút célozta meg. A labda a felső kapufáról kipattant, amit Tóth Dávid szedett össze, és 10 méterről ballal, okosan visszahúzta azt a bal alsó sarokba, 0–2.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A 22. percben eldőlt a meccs: a 16-oson belülre visszaemelt labda Medgyes elé került, aki 6 méterről, kissé balról a kapujából kirontó Hutvágner felett a hosszúba emelt, 0–3. Az ivószünet után egy siófoki lehetőséget jegyezhettünk fel, de a rövid sarok felé tartó Hajnal-lövést Verpecz védte. Sőt a 26. percben megint ő került helyzetbe, 9 méterről ajtó-ablak helyzetben Verpeczbe lőtte a labdát. A hajrában egy siófoki szabadrúgást kellett védenie a Haladás kapusának: a 16-os sarkáról végezte el Horváth Péter, az erős löketet fogta a pirosmezes hálóőrünk. A belső védőink töketlenkedése miatt gólt kaptunk az első félidő hosszabbításában: Bosnjak mentett nagyot, de a többiek csak néztek, mint a moziba, Horváth Péter pedig 7 méterről a léc alá bombázott, 1–3. Nagy kár a bekapott gólért, és olyan furcsának tűnt a lelátóról, hogy a legmagabiztosabb tűnő szekciónak ilyen hibát elkövetett. A szünetben Tóth Barna helyett Jancsó András érkezett.

Sokáig helyzet nélkül zajlott a második félidő, míg az 59. percben kiderült, hogy a felső léc teszi a dolgát rendesen. Tömösvári 21 méterről találta el ugyanott a kapufát, ahol az első játékrészben Kiss Bence. Mi azonban jobban takarítottunk. Az utolsó 20 percre Rácz is érkezett (a duplázó Medgyes helyett), és rögtön lövéssel vetette magát észre: 17 méterről a léc alá célzott, de Hutvágner szögletre piszkálta. Ezután bő három percig folyamatosan nálunk volt a labda, három szögletet is rúgtunk, és a harmadik után is megtartottuk a játékszert. Tóth Dávidhoz került a jobb szélen, aki mellel úgy tette maga elé, hogy rögtön helyzeti előnybe is került, levitte a labdát az ötös és az alapvonal találkozásáig, középregurítását pedig Jancsó öt méterről kegyetlenül bebombázta, 1–4. A hajrára Doktorics Áron is lehetőséget kapott a mieinknél, és együtt örülhetett a többiekkel, ugyanis a 91. percben a saját 16-osán szerzett labdát a Haladás, és az ellentámadás végén Rácz Ferenc klasszikus szép gólt rúgott 17 méterről a bal felső sarokba, 1–5.

A Haladásban Medgyes gólerős játéka – ahogy azt a felkészülési időszakban – folytatódik, mellette még Tóth Dávid nyújtott kiemelkedőt, de a többiek is egy jó átlagot mutattak. Külön dicséret jár az edzői stábnak: két cserejátékos is gólt ért el. Nagy kár a bekapott találatért, és a feleslegesen összeszedett két sárga lapért. Egyelőre úgy tűnik, hogy hozza tavaszi, azaz 2020-as formáját a Mátyus-csapat.