Négy gólt rúgva győzött a Haladás Soroksáron

A Merkantil Bank Liga 27. fordulójában a Soroksár SC vendégeként játszott a Szombathelyi Haladás. Mátyus János a Verpecz – Tóth D., Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Szekér, Kiss B., Holdampf – Rácz, Jancsó, Farkas tizenegyet küldte pályára. A mieink léptek fel inkább támadólag: a félidő közepén Rácz 17 méterről a jobb oldali kapufát találta el. Sokat azonban a vezetés megszerzésére ekkor már nem kellett várni: Tóth Dávidot vágták fel a 16-oson belül. A büntetőpontra letett labda mögé Farkas Balázs állt: a lövésbe a hazaiak újonc kapusa beleért, de hárítani nem tudott, 0–1. Mi maradtunk fölényben, de újabb gólt nem sikerült szerezni. Szünetben cseréltünk: Rácz helyett Tóth-Gábor Kristóf érkezett. Remek döntés volt!

Sok olvasói kérdés érkezik hozzánk. Mi pedig szeretnénk friss, hiteles híreket adni neked. Támogasd a munkánkat!
Támogatom

A 49. percben Tóth Dávid adott be jobbról, a csereként beállt csatárunk pedig a rövidbe lőtt életerősen, 0–2. A játék képe nem igazán változott, a hazaiak térfelén pattogott a labda. A hajrában végleg eldőlt a meccs: a 83. percben egy szögletet követően került a megcsúsztatott labda Tóth-Gábor Kristóf elé, aki közelről nem hibázott, 0–3. A gólok után egy asszisztot is kiosztott a Haladás 9-ese: betört a 16-oson belülre és önzetlenül szolgálta ki az akciót követő Holdampfot, aki 10 méterről lőtt a jobb sarokba, 0–4. A hosszabbításban egy oldalszabadrúgás után Orosz csúsztatott Verpecz ketrecébe, kialakítva az 1–4-es végeredményt.

A Haladás ilyen arányban is megérdemelten nyert – az, hogy vonal fölé kerül-e a társaság, az öt órakor kezdődő találkozóktól függ. Délután a Kazincbarcika nagy meglepetésre 3–1-re legyőzte a listavezető MTK-t.