Nem született gól a Hali első edzőmeccsén

A Haladás idén 100, az SC Schachendorf pedig 50 éves jubileumát ünnepli, így a határmenti Csajtán a Szombathelyi Haladás az osztrák első osztályú SV Mattersburggal játszott felkészülési találkozót.

Kattitson a képre a galériához!
Mészáros D. Zsolt
A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A vasiak 28-as keretéből Halmosi Péter és Schimmer Szabolcs a közeli szerződéslejáratuk miatt nem léptek pályára (saját döntésük alapján), míg Pinte Patrik, Kiss Balázs és Tamás László kisebb sérülés miatt hagyta ki a találkozót.

Desits Szilárd a Rózsa – Habovda, Jagodics M., Németh Mi., Bosnjak - Holdampf, Kiss Be. - Tóth-Gábor, Németh Má., Medgyes - Gaál tizenggyel kezdett. Az első pár perc a Mattersburgé volt, egy szöglet után kapufát is lőttek, de az első negyedóra végén a Hali vette inkább kezébe az irányítást. Mindehhez az alaphangot Németh Milán 40 méteres lökete adta meg: a bomba centikkel kerülte el a bal felső sarkot. A támadószekcióban Gaál és Tóth-Gábor volt aktív, ám vagy fölé lőttek a fiúk, vagy védeni tudott a mattersburgi hálóőr. A 43. percben Kiss Bence labdaeladása után Németh Milán szabálytalankodott a büntetőterületen belül: úgy tűnt, jogos 11-eshez jutott a nagymartoni csapat, ám a kapu jobb oldalába tartó lövést Rózsa bravúrral szögletre ütötte.

Szünetben még csak három posztcserét hajtott végre a vezetőedző (Gyurján a kapuba, Tóth Dávid a jobb-bekk, Jancsó András – negyed órára – a szervező középpályás posztjára érkezett). A 60. percben maradt ki a legnagyobb Hali-helyzet: Gaál sarkazása után Tóth D. hozta remek helyzetbe Tóth-Gábort, aki egy védőtől szorongatva tört kapura, de lövését védte az osztrák kapus. Egy óra után a Gyurján - Tóth D., Bokor (Balogh F., 79.), Jancsó, Füleki - Kovalovszki, Tóth Ma. - Tóth-Gábor (Szekér, 79.), Petró, Winkler - Doktorics (Illés, 75.) csapat szerepelt: Illés Bence egy perccel a pályára lépése után lövésre szánta el magát, amit a jobb alsóból szedett ki a mattersburgi portás.

A találkozó után Desits Szilárd összegzett:

Egy órán keresztül azok a játékosok fociztak, akik az induló bajnokságban is inkább szerepelnének. Voltak jó periódusaink ekkor, bár a döntetlen az egész mérkőzésen megfelelt a játék képének. A fiatalok többsége 30 percet kapott: helytálltak, de nem feledhetjük, hogy ezen 17-18 éves srácok többségének ez volt az első felnőttmérkőzése.