Egy félidő alatt eldöntötte a Haladás

Guzmics a helyszínről látta, ahogy Williams, Németh és Rácz góljaival legyőztük a Diósgyőrt.
-----

90+4: Véget ért a mérkőzés. Az első félidőben eldöntöttük.

90+3: Iszlai rúgta fel Nikházit, sárga.

90. perc: 4 perc a ráadás.

⬆⬇ 86. perc: Kitl-Szabó csere a végére.

⬆⬇ 82. perc: Az utolsó Hali-csere: Rácz le, Tóth Máté be.

⬆⬇ 74. perc: Halmosi helyett Gaál folytatja.

⚽ 73. perc: Bognár jobb oldali szöglete után Lipták fejelt négy méterről a hosszú oldalon, a labda Rózsa lábai között a kapuba vánszorgott. Halmosi már a gólvonalon túlról rúgta vissza. 3-1 ⚽

68. perc: Kovács passzolt Némethhez, aki 16 méterről, jobbról lőtt, Antal kikapta a bal felső ficakba tartó labdát.

⬆⬇ 66. perc: Dausvili helyett Griffiths a Diósgyőrben.

60. perc: Kitl sem úszta meg lap nélkül.

59. perc: 1768 a hivatalos nézőszám.

54. perc: Előbb Nikházi, majd Rácz is besárgult.

53. perc: Williams egy csel után lőtt 17 méterről, Antal nagy vetődéssel védett.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – DVTK
Williams szerezte az elsőt
Vágvölgyi Bálint

52. perc: Polgár jobb oldali beadását Williams bombázta kapásból kapura, Antal leért a jobb alsó sarokba, és hatalmasat védett!

⬆⬇ 46. perc: A DVTK kezdte a második félidőt. Kényszerű csere a Haliban: Rózsa Dániel állt be Király Gábor helyére, a vendégeknél Nono helyén Vela folytatja.

45. perc: Vége az első félidőnek. Ez eddig fieszta. A DVTK az eddig látott 45 perc alatt nem ütötte meg az első osztály szintjét.

⚽ 43. perc: Egy vendég szöglet után három a háromban kontrázhattunk. Németh Williamshez passzolt, az ausztrál pedig eggyel tovább, ki a bal oldalra, Ráczhoz. A fiatal támadónk kissé kisodródott, de 7 méterről így is higgadtan bevette Antal kapuját. 3-0 ⚽

37. perc: A bal oldalról végeztünk el szabadrúgást, Williams trükkösen átlépte az ötösnél, Hegedűs a hosszú oldalon még elérte, középre tette, Karan pedig kis híján a saját kapujába továbbította azt. Majdnem itt volt a harmadik!

36. perc: Lázáré a második!

35. perc: Nono rúgta le Iszlait a felezőnél, övé a meccs első sárga lapja.

23. perc: Bognár lőtt balról, 16 méterről, Király bravúrral védett.

⚽ 19. perc: Iszlai balról adott be, Németh pedig rendkívül okosan, 11 méterről átpörgette a labdát a kivetődő Antal fölött. 2-0 ⚽

15. perc: Bosnjak balról erősen, laposan adott középre, Wils kapásból, 11 méterről bombázott fölé. Nagy helyzet volt!

Régi ismerős a lelátón!

A helyszínről tekinti meg a találkozót Magyarország egyik legjobb belső védője, a szombathelyi nevelésű, jelenleg Lengyelországban légióskodó Guzmics Richárd is.

⚽ 4. perc: Williams helyre tette hibáját, és megszerezte a vezetést a Haladásnak! Németh Márió adott középre a jobb oldalon, Iszlai háttal a kapunak sarkazott, majd a bal kapufánál bevetődő Williams pedig két méterről a jobb sarokba helyezett. 1-0 ⚽

2. perc: Németh passzolt Williamshez, aki 11 méterről ordító helyzetben nem találta el a kaput. Valaki beleért, mert szöglet lett. A sarokrúgás után Wils fejelt háttal a kapunak, fölé.

1. perc: A Hali kezdte a meccset.

A Hali tiszta zöldben, a vendégek piros-fehér mezben, piros nadrágban és piros sportszárban játszanak.

A Haladás a hetedik (5 pont), míg a Diósgyőr a hatodik helyről (6 pont) várja a mérkőzést.

A találkozót Berke Balázs vezeti, segítői Ring György és Kepe Arnold lesznek.

Haladás: Király – Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak – Kovács L., Iszlai, Rácz – Németh, Williams, Halmosi.

Csere: Rózsa - Schimmer, Jancsó, Tóth Máté, Overgoor, Ars, Gaál.

DVTK: Antal – Lázár, Lipták, Karan, Tamás – Dausvili – Nikházi, Elek, Nono, Ternován – Bognár.

Csere: Rados - Németh, Kitl, Oláh, Vela, Bacsa, Griffiths.