Simán továbbjutott a Haladás

Rácz duplázott, de betalált Tóth Barna is. 3–0 ide.

A szombathelyiek 4,5 órás buszutat követően érkeztek meg Szeged mellé, Mórahalom városába, ahová a Magyar Kupa-sorsolás szólította a mieinket. A Haladás Verpecz – Kelemen, Devecseri, Németh Mi. – Tóth D., Németh Má., Jancsó, Doktorics – Horváth O., Tóth B., Rácz tizeneggyel állt ki a Szegedi VSE ellen. A padon Simon B. – Tóth M., Schimmer, Mocsi és Schuszter vártak bevetésre.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A vasutasoknál kezdett az a Gönczö László, aki korábban játszott Szombathelyen. A hazaiak térfelén pattogott a labda rögtön a meccskezdést követően: a 6. percben Németh Márió, a tizenegyedikben Rácz lőtt mellé. Megszervezték a védekezésüket a csongrádiak, öt védő előtt három középpályás igyekezett szűrni, két csatár pedig elől várta a labdákat. Nálunk Jancsó és Németh Márió lépegetett vissza a védőfal elé a labdákért, és innen építettük fel a támadásokat. Látszott, hogy átlövésekkel érdemes operálni, és az első negyedóra végén ebből is szereztük meg a vezetést. A 14. percben Rácz gondolt egyet és óriási gólt lőtt 21 méterről a jobb felső sarokba. Ezek után is mi maradtunk támadásban, Németh Milán lövésénél védett a hazaiak kapusa. A 36. percben már kettő volt közte: Németh Márió remek ütemű, védők mögé belőtt labdáját Tóth Dávid futotta meg, majd a rövidre adott passzát Tóth Barna bombázta a sarokba, 0–2. Az első játékrészt Jancsó András sistergős kapufája zárta.

Szünet után végig a hazaiak térfelén folyt a játék, folytattuk a kapura lövöldözést. Többször is védett az SZVSE hálóőre. Hosszú idő után pályára léphetett ismét Schuszter Ronald és Tóth Milán is: mindketten lőttek is, amikor lehetőségük adódott rá, sőt, utóbbi egy jó csel után rúgást kapott a 16-oson belül, de a 11-es elmaradt. Korábban kaptunk egyet: Németh Milán tört be a büntetőterületen belülre, ahol buktatták. A megítélt tizit Rácz magabiztosan értékesítette a 83. percben, kialakítva a végeredményt. Mátyus János újoncot is avatott: Simon Barnabás állhatott be a kapuba, így az Illés Akadémia kapusiskolája újabb tanítványt adott Szombathelynek.

A Hali annyit adott ki magából, amennyi a biztos győzelemhez elegendő volt.