Ha van gól, van Haladás-győzelem is

Gyurján Bence első NB I-es találata három pontot ért.
-----

Gyászszünet

A mérkőzés előtt egyperces néma felállással adózott a publikum Szabó Imrének, aki évtizedekig szolgálta technikusként a klubot. Elhunyt Varga II Jánosról 86 évesen: ő 1949 és 1960 között 130 NB I-es találkozón védte a zöld-fehérek kapuját.

Hrepka nélkül, jubilánsokkal

A Haladás téli igazolása belázasodott pénteken, így nem állhatott Artner Tamás rendelkezésre. A kezdőcsapat megvariálásával így Radó került az ékposztra, Németh Márió pedig a középpálya támadószekciójának közepére. Jó időben, egész jónak tűnő pályán kezdhettek a csapatok. Székely Tibort, Jagodics Zoltánt és Jakab Csaba századszor ültek a Haladás első osztályú meccsén a padon.

Kevés helyzet

Inkább nálunk volt a labda a mérkőzés első félidejében. A vendégek egy lehetőségecskéje az oldalhálóban kötött ki. A labdabirtoklásunk meddő mezőnyfölényben mutatkozott meg. A Kecskemét betömörült, abszolút kontrákra rendezkedett be, ám ezeket a Hali védelme, élen Guzmics Richárddal jól kontrollálta.

Szombathelyi Haladás - KTE-Phoenix Mecano
Hali-Kecsó. Katt a galériáért!
VB

Széleken megoldottuk, érkező nem volt

Mindkét szélsőjátékunk aktív volt. A Schimmer-Nagy G. páros a jobbon, a Bosnjak-Halmosi páros a balon tudott többször is a vendégvédelem mögé kerülni, ám a beadások nem voltak pontosak, vagy az érkezők nem voltak még sehol sem. Megnyomtuk a 35-42. perc közötti időszakot, de igazán védenivalója Polekszicsnak nem volt. Ez volt az ötödik félidő Hali-gól nélkül.

Kettős csere itt is, ott is

Artner Tamás két ifjú titánt, Gyurján Bencét és Medgyes Zoltánt vetette be a második félidőre, de Visinka Ede is cserélt, érkezett Patvaros és Pekár. A mi húzásunk jött be, hiszen a szakmai stáb Gyurmától gólt várt, Medgyótól pedig sok futást, hasznos játékot. Tíz perc elteltével mindkettő teljesült.

Végre gól! Nem is akármilyen!

A második félidőben tíz perc elteltével megszületett a Haladás első tétmeccses gólja 2014-ben. Radó szerezte meg a labdát a szerencsétlenkedő Karantól, a 16-os vonalán keresztbe vezette a játékszert balról, egy védőt kicselezett és Gyurján elé tálalt, aki 15 méterről ballal óriási gólt tekert a hosszú felső sarokba! Megtört az átok, megvan az első Hali-gól, az első Gyurján-gól!

Okos játék

Nem álltunk vissza a gól után, igyekeztünk elől tartani a labdát, a Kecskemét kontrákra apellált. Továbbra is erőltettük a szélsőjátékot, ám eredménye nem volt.

Az év védése

Egy jobb oldalról középre lőtt labda után a hajrában a hórihorgas ex-zalaegerszegi Pavicsevics emelkedett a legmagasabbra és a bal sarkot célozta meg fejessel. Rózsa egy sasszé után emberfelettit védett: a földre is lepattanó labdát hatalmas védéssel szedte ki a sarokból, két pontot itthon tartva.

Megvan az első!

Megszületett az első gól és az első győzelem, ez pedig erőt és hitet adhat csapatunknak. A jövő héten Pápán folytatódhat a ma megkezdett sorozat!

Mestermérleg. Artner Tamás: Gratulálok a Kecskemétnek, jó szezont futnak, nehéz volt játszani ellenük. Az elejétől fogva támadtunk, de ők szervezetten védekeztek. Az első félidőben nem is sikerültek a befejezések, így új játékot kellett felvállalnunk. Gyurján Bence góljával megérdemelten szereztünk vezetést, és rászolgáltunk a győzelemre, a végén pedig Rózsa Dani ismét bizonyította, milyen jó kapus.

Visinka Ede: Gratulálok a Haladásnak a győzelemhez! Összességben megérdemelten nyertek. Jobban akarták a három pontott. A meccs végén pedig Rózsa Dániel nagy bravúrt mutatott be.

A találkozó online tudósítása

Vége! Megvan az első gól, megvan az első győzelem!

92. perc: Nagyon eldugják a labdát a mieink a kecskeméti 16-os jobb sarkánál.

90. perc: Két percet húz rá Becséri Dániel, többre nem is igazán van szükség, hiszen csak két csere volt a második félidőben.

89. perc: Kihasználja Artner Tamás utolsó cserelehetőségét: Radó helyett Tóth Péter.

87. perc: Rózsa Dániel az év védését mutatta be Pavicsevics földre pattanó fejesénél. Hihetetlen nagy védés volt.

Öt perc van hátra a 90-ből, próbáljuk elől tartani a labdát. Guzmics egy lökésért besárgult.

Tíz perc van még vissza, keresik Pavicsevics fejét a vendégek. Mármint futballnyelven.

76. perc: Patvaros átlövési kísérlete mellé szállt.

72. perc: Halmosi sárgult be, egy előbbi faultért.

70. perc: Radó szabadrúgását Halmosi fejelte - háttal a kapunak - fölé.

68. perc: Forró rúgta agyon Radót, sárga!

67. perc: Vendégkontra végén Pekár lövését fogta Rózsa.

62. perc: Pavicsevics jön, Bebeto fürödhet.

Bence első gólja ez az NB I-ben, parádés volt, azt kívánjuk, kövesse még száz ilyen!

55. perc: Igen, igen, igen! Karan csúszott el, Radó elvitte a labdát, mesterien Gyurján elé tálalt, aki 14 méterről ballal gyönyörű mozdulattal a hosszú felsőbe tekert, 1-0.

54. perc: Szerencsétlenül pattogott a labda, Eninful lövése mellé szállt.

52. perc: Szécsi gondolt egyet és 20 méterről lőtt, de Rózsa fogta a labdát.

Inkább a vendégtérfélen van a labda, de 20 méterre a kaputól elfogy a tudományunk.

Két csere volt nálunk, Medgyes Zoltán és Gyurján Bence érkezett, Németh Márió és Iszlai Bence maradtak az öltözőben. Kettő a Kecsónál: Patvaros és Pekár be, Nagy P. és Balázs le.

46. perc: A vendégek kezdik a második játékrészt. Remélhetőleg nem ez az utolsó kick-off ma a részükről...

Szünet, ráadás nem volt.

42. perc: Bal oldali szögletünk után Fehér elé pattant a labda, lövése elakadt a kecskeméti lábakban.

40. perc: Az első átlövési kísérlet Bosnjaké, fölé.

37. perc: Halmosi kapott jó labdát a bal szélen, de beadása mélynek bizonyult.

Pontatlanok vagyunk, pedig lenne keresnivalónk.

31. perc: Szalai sárgult be, Bosnjakot rúgta meg.

28. perc: Schimmer álomcsellel lépett be a 16-oson belülre, és passza furán pattant meg egy kecskeméti védőn, talán a kezén, de a bírói hatos semmi sem látott.

23. perc: Schimmer középreadását Halmosi fejelte le, Simon Radóhoz tette, de ő lyukat rúgott.

22. perc: Radó szabadrúgása elzúgott a jobb felső fölött-mellett.

19. perc: Simon mellett esett el Eninful, ez is sárgát ért. Pedig volt különbség a két szabálytalanságot között bőven.

18. perc: Karan negyedik faultja lapot ért: Radót rúgta fel sárgát érően.

Hárman jöttek el a Pálinka Hadtestből, ennyien vannak tehát a vendégszektorban.

13. perc: Simon Ádám ápolása miatt áll a játék.

11. perc: Schimmer tekert középre, Halmosi bólintott, Polekszics megfogta.

8. perc: Bebeto kapott labdát Szécsitől, úgy tűnt, simán Rózsáé, ám mégis visszatáncolt a kapusunk, így a vendégcsatár lőhetett, de az oldalhálóban kötött ki a labda.

Eltelt hat perc, már most is látszik, hogy a Kecsó szép komótos futballra rendezkedik be.

2. perc: Németh M. kapott jó labdát Halmositól, de kivárt a lövéssel, így odalett a helyzet.

1. perc: Bebeto trükközött, mi jöhetünk kirúgással.

1. perc: A Hali kezdi a mérkőzést.

A mieink tiszta fehérben, a vendégek tiszta lilában. Még fekete-fehér tévén is láthatja Solymosi sporttárs.

"Nézőcsúcs. Bocs, de még dolgozunk!" - írták ki a B-középben.

Nálunk tehát a Rózsa – Schimmer, Guzmics, Fehér, Bosnjak – Simon Á., Iszlai – Nagy G., Németh M., Halmosi – Radó összeállítású Artner-csapat játszik.

A vendégeknél Póti hiányzik, így a lilák Poleksic – Forró, Varga R., Karan, Farkas A. – Eninful, Nagy P., Szalai, Szécsi – Bebeto, Balázs tizeneggyel kezdenek. Bebeto először kezdő: ha valaki az adatbankot böngészi, akkor Ndiaye Bara Mamadou Lamine néven keresse.

Jó az idő, talán ez is a stadionba csábíthat néhány tucat, néhány száz plusznézőt.

A támadó belázasodott, ezért nem lehet még keretben sem. A padon nálunk Gyűrű, Szakály, Gyurján, Tóth P., Zsirai és Medgyes várnak bevetésre.

Változott a Hali összeállítása, Hrepka Ádám kimarad, így Radó lesz az ék. Németh Márió került be a középpályára.