Remek Hali-foci volt, kár az utolsó tíz percért

Kétgólos előnyt adott le a Haladás a Vasas otthonában.

Ismét változtatott Mátyus János: ahogy eddig, úgy most sem abban az összeállításban kezdett a Haladás, ahogy az azt megelőző találkozón. Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Szalay, Medgyes tizenegyet láthatott a százfőnyi szombathelyi közönség a Fáy utcában. Az első pár percben letámadtunk, ez nagyon nem ízlett a Vasasnak, de az első lövésre a 15. percig kellett várni. Ekkor Bosnjak lódult meg középen, kitette a labdát balra, Szalay egyet befelé cselezett, de a 17 méteres lövést fogta Jova. Egy perc múlva már Verpecznek akadt dolga: egy gyorsan elvégzett Vasas-szabadrúgás Balajtit találta meg a 16-oson belül, akinek első kísérletébe Schimmer csúszott bele, a másodikat pedig kapusunk paskolta szögletre. Újabb perc elteltével Birtalan lövését fogta Verpecz, majd egy Kiss Bence-szlalom végén Jova ütötte ki a labdát szögletre. Ha már arra járt, Kiss Bence el is végezte a sarokrúgást, amire Mocsi érkezett menetrendszerűen és az ötös vonaláról Tóth Bencével a hátán a hosszú sarokba bólintott, 0–1.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

A gól után megint letámadtunk, és az egyik ilyen labdaszerzés végén Kiss Bence centikkel tekert a bal felső sarok mellé. Kicsit átvette ezek után az irányítást a Vasas, ami abban mutatkozott meg, hogy többet birtokolták a labdát és a meccs súlypontja inkább a mi térfelünkre került át. Átvészeltük ezt az időszakot és a hajrára megint bevetettük a letámadást. Előbb Medgyes lőtt centikkel fölé, majd Szalay löketénél védett nagyot Jova - mindkét esemény a 43. percben történt. Még a két perc ráadás is hozott Hali-helyzeteket, egy Medgyes-Szalay-Medgyes kombináció végén utóbbi pörgetett fölé. Már a 48. percben jártunk, amikor Kiss Bence szabadrúgását Mocsi 14 centiméterrel fejelte a hosszú sarok mellé. Megérdemelt vezetéssel vonultunk szünetre.

Schimmer jól játszott az első félidőben, de kapott egy vádlirúgást, míg egy alkalommal nagyon közelről fejbe rúgták labdával – így Mátyus János lecserélte, Kelemen Dávid debütált a zöld-fehéreknél.

A második félidő első perceiben az rajzolódott ki, hogy a Vasas elkövet mindent a gólszerzés érdekében, ami azt jelentette, hogy számunkra nagyobb terület jutott elől. Nem úgy tűnt, hogy mi hátrálnánk be, inkább az angyalföldiek aktivizálták magukat. Amikor a Vasas-térfélen tanyáztunk, szögletekig jutottunk. Az 57. percben ebből született meg a második gólunk (is). Kiss Bence újabb sarokrúgását kibólintották a Vasas-védők, Csilus átvette és 21 méterről laposan lőtt, ami egy bekken irányt változtatva a jobb sarokba került, 0–2. A gól után nem sokkal életjelt adott magáról a Bene-alakulat, de Silye lövése nem okozott gondot Verpecznek. Nálunk ebben a periódusban "fiatalcserét" hajtottunk végre, Szalay helyett Szekér állt be.

Jött előre a Vasas ezek után is, de a játék képe nem változott. Inkább a mi térfelünkön volt a labda, de egy-egy megugrással tudtunk veszélyeztetni. A 66. percben Medgyes lőtt 20 méterről, Jova azonban ezúttal magabiztos volt. A 70. percben megrezdült a hálónk – hál' Isten, csak kívülről. Előbb Csilus passzolt rossz helyre, majd Mocsi is elcsúszott – éppen a felszabadító-rúgás pillanatában – így a labda Birtalan elé került, aki a 16-os vonaláról nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé. Hamar jött a válasz részünkről, Bosnjak bombázott fölé, majd fél perc múlva Bosnjak beadását Szekér csak a cipője orrával érte el, így már nem tudta kapura tenni. Az őrület ezekben a percekben nem hagyott alább, Radó lépett ki a következő támadásból, 15 méteres lövése a felső lécről a gólvonal elé pattant, uhhh... Az utolsó 20 percre Vernest is bevetette Bene Ferenc, így mentünk neki a hajrának. Nálunk Devecseri helyett Németh Milán jött: Bosnjak lett a balbekk, Németh pedig Pedró helyét vette át a bal szélen.

Rögtön bizonyított is a múlt heti, Szeged elleni meccs első góljának szerzője: Silye beadása tisztán találta (volna) meg Radót, ám Németh remek ütemben érkezett és vágta ki a labdát a 2019/2020-as NB I-es gólkirály elől. A 81. percben szépített a Vasas: nagyon könnyen engedtük lövésig Vernest, akinek a lövését még védte Verpecz, de a kipattanónál Csilus tökölt, Silye pedig lecsapott a labdára és a bal alsóba belsőzött, 1–2. Ezek után is volt még csattanó, ugyanis egy Hinora-lövést bevédett Verpecz, így öt perccel a vége előtt kiegyenlített a Vasas.

Sőt, a 87. percben Balajti került helyzetbe, lövése még Kelemenen is megpattant, így órásit kellett védenie Verpecznek. A nehezebb ment, de ilyen a kapussors...

A Haladás meglepte a Vasast, sokáig jobban is játszott, de a meccs utolsó fázisában elkövetett hibák miatt nem tudta megnyerni a találkozót.