Presztízsmeccs, teher nélkül

Devecseri Szilárd és Dvorschák Gábor továbbra is sérüléssel bajlódik, míg Guzmics Richárd ötödik sárga lapja miatt kénytelen kihagyni a Pápa elleni találkozót.

Péntek este hét órakor a Szombathelyi Haladás a Perutz-stadionban lép pályára a Lombard Pápa vendégeként az OTP Bank Liga 21. fordulójában. Artner Tamás tanítványai a Kecskemét ellen megszerezték első tavaszi góljukat, és mellé a három pontot is bezsebelték. A Pápa elleni presztízs meccs előtt nem is jöhetett volna jobbkor az első tavasz győzelem.

Az előjelek mindenképpen a Hali mellett szólnak, hiszen Halmosi Péterék győzelemmel hangoltak a múlt héten, míg a Pápa 2-1-s vereséget szenvedett Diósgyőrben, majd szerdán a Ferencváros ellen is egy 4-0-s pofonba szaladt bele a Ligakupa negyeddöntőjében.

A Haladás vezetőedzője, Artner Tamás elmondta, hogy látványos mérkőzést vár a pénteki találkozótól, ahol egyik csapatot sem nyomasztja majd a tét. Ezen kívül említést tett a Kecskemét ellni sikerről, és a Pápa Ferencváros elleni vendégjátékáról is.

– Egy nagyon jó meccset várok – kezdte Artner Tamás. – Két jól szereplő csapat találkozik, akik az erejükhöz képest eddig maximálisan teljesítettek a bajnokságban. Mindkét együttes jó pozícióban van, ezért különösen nagy teher egyik gárdát sem nyomja. A múlt heti első győzelmünk egyértelműen pozitívan hatott mindenkire, bár a hangulat már előtte is jó volt. Azért a játékosok mindig felszabadulnak, ha megvan az első megnyert meccs, úgyhogy ez nagyon jót tett a közösségnek. A Pápa Ferencváros elleni mérkőzésén úgy láttam, hogy az ellenfelünk a cseresorával játszott. Tóth Bálint úgy sakkozott, hogy akik pályára fognak lépni ellenünk, azok nem játszottak egész meccset. Biztos vagyok benne, hogy egy friss Pápával fogunk találkozni. A legfontosabb, hogy egy látványos, jó futball-mérkőzés legyen pénteken.

Artner Tamás látványos játékot vár a péntek esti mérkőzésen (fotó: Vágvölgyi Bálint)
Vágvölgyi Bálint

Artner Tamás helyzetét továbbra is nehezíti, hogy a Haladás minden mérkőzésen más összetételű védelemmel kénytelen kiállni. Dvorschák Gábor és Devecseri Szilárd sérülése mellett, ezúttal Guzmics Richárd sem léphet pályára eltiltás miatt.

A Szombathelyi Haladás várható kezdőcsapata:
Rózsa – Schimmer, Tóth P., Fehér Z., Bosnjak – Simon Á., Iszlai – Nagy G., Németh M., Halmosi – Radó.

Élő közvetítés a helyszínről

A Pápa - Haladás mérkőzést online közvetítjük honlapunkon, a helyszínről. Saját képgaléria, már a mérkőzés alatt.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Öt évet nem lehet kitörölni

Kenesei Krisztián azonban nem csinál presztízskérdést a Haladás elleni mérkőzésekből.

Szűk másfél évtizede Pápán

Artner Tamás csapatának feladata, hogy megismételje a Róth-féle együttes NB I-es eredményességét.

Negyed ötkor gyülekeznek a szurkolók

A Haladás szimpatizánsai a „nagy” Tesco parkolójából autókkal indulnak Pápára.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!